Jak můžu adoptovat?
Jakmile víte, že adopce je pro vás ta správná volba, začíná předadopční kolečko, na jehož konci bude snad jedna spokojená rodina — ta vaše a jeden ještě spokojenější pes. Nejjednodušší způsob, jak se s našimi svěřenci seznámit, je sledovat náši facebookovou stránku a čekat na parťáka, který vás zasáhne přímo do srdce. Pak už stačí jen zavolat a úspěšně projít adopčním ringem. Mějte ale na paměti, že stejně jako vás, může nabízený krasavec či krasavice zasáhnout i dalších 100 lidí. Buldoky u nás nečtvrtíme a tak jej může adoptovat jen jedna rodina.
Kde najdu psy k adopci?
Naši svěřenci odchází do nových domovů až ve chvíli, kdy jsou kompletně fyzicky i psychicky připraveni na takovou velkou změnu. Každý pes má své album s fotkami a všemi důležitými informacemi na našich facebookových stránkách. Do jednotlivých alb se dostanete kliknutím na tento odkaz. Pokud tam žádného k adopci nevidíte, znamená to, že aktuálně žádný náš svěřenec domov nehledá. Můžete se aspoň pokochat plochými tvářemi, které už adopcí úspěšně prošly.
Co všechno o mně potřebujete vědět?
V první fázi nás zajímá, kdo jste, kde bydlíte a co parťákovi můžete nabídnout. Nepotřebujeme znát vaše soukromí ani osobní detaily, nebojte. Znalost toho, jakého psa hledáte a co mu můžete dát, nám však poskytuje prostor pro správné rozhodnutí. Těžko můžeme adoptovat psa se separační úzkostí pracovně vytíženému člověku nebo nervózního buldoka k dětem. V druhé fázi vás čeká osobní setkání s některým z členů OSBN. Chceme se s vámi seznámit a být si jistí, že by se nám u vás líbilo. Protože naši psi jdou jen tam, kam bychom se adoptovali my sami.
Jak vybíráte rodiny?
Náš spolek se snaží vyhovět jak požadavkům budoucího páníčka, tak především potřebám psa, který hledá domov. Proto se každé rodiny ptáme, jakého parťáka si představuje. Díky tomu vás pak neobtěžujeme s nabídkami psů, kteří by si s vámi nesedli povahou, stářím či pohlavím. Pokud se na jednoho psa ozve více rodin, vybíráme mezi nimi tu nejvhodnější vzhledem k potřebám placatého kámoše. Pokud jsme vás nevybrali, neznamená to, že u nás nemůžete adoptovat — jiná rodina se jen pro konkrétního psa hodila o něco víc. A věřte nám, že někdy je to rozhodování opravdu těžké.
Jaké psy máte v nabídce?
Zabýváme se záchranami psů z nevyhovujících podmínek. V naprosté většině se staráme o psy z množíren, pomáháme ale i těm, o které se jejich majitel už dále nemůže starat. Najít u nás můžete buldoky staré, mladé, s handicapy či poruchami chování. Pomáháme všem bez rozdílu.
Musím si vzít psa, kterého mi nabídnete?
Ovšem že ne! Moc dobře víme, že aby vztah mezi člověkem a buldokem fungoval, musí v něm být TO něco navíc. Jiskra, která mezi vámi přeskočí. Rozhodně se nebudeme zlobit, když nám narovinu řeknete, že je pro vás pes moc starý, moc aktivní, moc nemocný nebo třeba moc bílý. Objektivní zhodnocení vlastních možností je u nás vítanou schopností.
Jak probíhá samotná adopce?
Adopce OSBN probíhá VŽDY na adopční smlouvu. Co smlouva obsahuje, se dozvíte vždy předem a probereme spolu všechny důležité věci. Podpisem smlouvy se zavazujete k tomu, že váš adopťák bude žít důstojný psí život, bude mít zajištěny všechny své potřeby a v případě jakýchkoliv problémů se vrátí zpátky do naší péče.
Musím něco platit?
Ano. Při adopci platíte adopční příspěvek. Psi odcházejí do nových domovů plně veterinárně ošetření, od hlavy až po ťapičky, adopční poplatek tedy rozhodně nedosahuje plné výše nákladů, jde spíše o symbolický příspěvek, z něhož můžeme hradit pomoc dalším.
Končí vše adopcí?
My doufáme, že ne. Ve smlouvě nám podepíšete také to, že nás budete pravidelně o životě vašeho adopťáka informovat. Protože si ale velmi zakládáme na tom, že s „našimi“ adopťáky zůstáváme v kontaktu, byli bychom moc rádi, kdybyste to brali taky tak. OSBN je jedna velká rodina a všichni psi, kteří našima rukama projdou, už jsou navždycky tak trochu naši. Žijeme vašimi problémy, jsme připraveni vám pomoci, když to bude potřeba. Ať už na telefonu nebo internetu. A chceme se s vámi vídat!
Na adopci se ještě necítím, můžu pomoci jinak?
Ano! Můžete nám pomoci se sdílením našich psí dočasňáků na našich facebookových stránkách, , zapojit se do našeho osvětového tažení a mluvit nahlas o problémech zvířecích množíren nebo můžete naše svěřence potěšit něčím dobrým na zub z našeho wishlistu na stránkách becydog.cz. Stačí vybrat ze seznamu a o všechno ostatní včetně odeslání už se postarají ostatní. Udělat (si) radost můžete i na našem charitativním eshopu.
Díky, že jste v tom s námi!